Kwiaciarnia Bukietowa
Codziennie świeże kwiaty
Technologia Google TłumaczTłumacz

Najnowsze trendy florystyczne na śluby i wesela

Kwiaty to nieodzowny element ślubu i wesela – goście wręczają je młodym w prezencie, przystrojona jest nimi sala weselna i kościół. Dobrze dobrane dekoracje tworzą niepowtarzalny klimat przyjęcia. W zależności od ich rodzaju, mogą nadać mu styl romantyczny, nowoczesny albo glamour. Po dwóch latach przestoju, branża ślubna powraca z nowymi trendami i inspiracjami na 2022 rok. Niezależnie od tego czy wesele będzie huczne czy kameralne, najnowsze trendy pozwolą na udekorowanie przyjęcia w każdym stylu.

Wiązanki ślubne

W tym sezonie na ślubach będą królowały naturalne wiązanki. Wyglądem mają przypominać raczej zerwany właśnie pęk polnych kwiatów niż ekstrawagancki bukiet. Mimo to, będą to przemyślane i starannie przygotowane kompozycje. Najpopularniejszymi kwiatami do wiązanek ślubnych będą ponadczasowe róże, miniaturowe hortensje oraz pastelowe piwonie. W bukietach nie zabraknie też zieleni, a nawet będzie jej więcej niż do tej pory. Panny Młode w stylu boho mogą wybrać wiązanki z suszonych kwiatów jak wyblakłe róże czy hortensje i traw, takich jak pampasy i trzciny. Jednak suszone kwiaty to trend, który można wykorzystać nie tylko na ślubach w stylu boho. W połączeniu ze storczykami świetnie sprawdzają się na weselach glamour.

Kwiatowe kompozycje na stoły

Trendy w wiązankach ślubnych przeniosą się również na weselne stoły. Królowały będą kwiaty sezonowe w połączeniu z dużą ilością zieleni, gałązek, a nawet owoców. Furorę zrobią także wiszące instalacje kwiatowe. Zbudowane na bazie suszonych roślin stanowią zapierającą dech w piersiach dekorację. W połączeniu z oświetleniem i wiklinowymi czy bambusowymi lampami dają niesamowity efekt. Hitem tego sezonu jest także różowa trawa pampasowa, która idealnie wpasowuje się w przyjęcia w stylu boho, hippie czy coachella.

Bukiet w prezencie na ślub

Wśród kwiatowych trendów ślubnych na 2022 rok należy jeszcze wspomnieć o bukietach wręczanych parze młodej w prezencie. Tradycyjne kolory jakie powinna mieć wiązanka to biały, różowy czy pastelowy. Te barwy kojarzą się z czystością i niewinnością. Dobrym rozwiązaniem jest także bukiet konwalii, które są symbolem wierności. Wręczając róże należy pamiętać, aby były one białe lub różowe. Można także dać kompozycję złożoną z dalii i piwonii, które są odzwierciedleniem radości oraz miłości życia. Jeśli szukasz bukietu, który możesz wręczyć z okazji ślubu sprawdź gotowe kompozycje w kwiaciarni bukietowa.pl: https://bukietowa.pl/okazja/kwiaty-na-slub/. Jeśli żadna z nich nie przypadnie Ci go gustu, możemy skomponować inny bukiet, zgodny z Twoimi preferencjami.